Rekrutacja uczniów do udziału w projekcie Erasmus+ 2024-2025

2024-10-16
Logo programu Erasmus+ do projektu Nowe Horyzonty - zwycięski projekt w szkolnym konkursie

W związku z realizacją kolejnego projektu Erasmus w naszej szkole dyrekcja oraz zespół Erasmusa z koordynatorem panią Marzeną Kuś zapraszają uczniów klas 5-8 do udziału w programie. Nasz projekt ma na celu podnoszenie jakości nauczania języków obcych, podnoszenie kompetencji zawodowych nauczycieli, promocję zdrowego stylu życia poprzez sport i sztukę, przeciwdziałanie skutkom pandemii oraz pracę z uczniami z niepełnosprawnościami i włączenie społeczne. Korzyści z realizacji projektów europejskich są ogromne dla całej społeczności szkolnej: nauczyciele podnoszą swoje kompetencje zawodowe, dzięki czemu podnosi się jakość nauczania, m.in języków obcych . Uczniowie z kolei  biorą udział w  mobilnościach zagranicznych, zdobywają nowe doświadczenia, budują swoją pewność siebie, uczą się samodzielności,  nawiązują  nowe przyjaźnie, wzmacniają swoje szanse na rynku pracy. Szkoła także odnosi wiele korzyści: z dofinansowania doposażamy regularnie szkołę, kupujemy potrzebny sprzęt oraz pomoce edukacyjne. Wiąże się to czasem z oddelegowaniem od zajęć  nauczycieli języków, jednak liczymy na Państwa wyrozumiałość, gdyż  są organizowane za nich zastępstwa.

W tym roku szkolnym odbędzie się mobilność uczniów i nauczycieli do Budapesztu, na Węgrzech. Planowana mobilność uczniów na Węgry odbędzie się w dniach 26-30 maja 2025 roku.

Zainteresowane osoby prosimy o pobranie dokumentów ze strony szkoły, wypełnienie ich i oddanie w sekretariacie szkoły do końca października. O wynikach rekrutacji poinformujemy Państwa na początku listopada.

Równocześnie informujemy, że będziemy w naszej szkole gościć młodzież wraz z nauczycielami  z Węgier od 18 do 22 listopada 2024 roku. Chcemy już zaangażować uczniów, którzy zakwalifikują się do udziału w Erasmusie w organizację i działania podczas pobytu w Polsce.

Dyrektor szkoły i Zespół Erasmus SP36

Erasmus+ Regulamin rekrutacji i dokumenty do pobrania