Wycieczka klas siódmych do Zakopanego

2024-10-14

W środę 25 września 2024 roku o godzinie 7.30 z parkingu przed szkołą klasy siódme wyruszyły na trzydniową wycieczkę do Zakopanego.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Jeszcze tego samego dnia uczniowie z opiekunami i przewodnikiem przeszli przez Dolinę Kościeliską do schroniska na Hali Ornak. Po powrocie, autokar zawiózł wszystkich do miejsca noclegowego – pensjonatu „Jędrol”, gdzie po zakwaterowaniu, czekała pyszna obiadokolacja. Po niej część uczniów wzięła udział w dyskotece. Pozostali mieli możliwość gry w bilard lub piłkarzyki.

Następnego dnia w planach była wycieczka do Morskiego Oka. Pogoda nie sprzyjała, gdyż od samego rana wiał bardzo silny wiatr. Po pokonaniu około jednej trzeciej drogi pani przewodnik zdecydowała o powrocie do autokaru i zmianie planu wycieczki. Siódmoklasiści mogli w zamian zobaczyć urokliwą kapliczkę na Jaszczurówce, zabytkową zabudowę Kuźnic oraz stację kolejki na Kasprowy Wierch. Dla miłośników skoków narciarskich nie lada gratką było zobaczenie skoczni narciarskich z bliska. Następnie wszyscy przeszli Drogą pod Reglami w kierunku Doliny Strążyskiej, gdzie nieopodal przyjechał po grupę autobus. Niektórzy byli wyraźnie zmęczeni i marzyli tylko o znalezieniu się w pensjonacie, co stało się około 17.15. Po obiadokolacji chętni mogli zrelaksować się w basenie lub sprawdzić w grze w bilard lub piłkarzyki.

Ostatniego dnia wycieczki po śniadaniu i wykwaterowaniu cała grupa udała się do miejscowości Murzasichle na prelekcję regionalną „U Gąsienicy”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z barwną tradycją góralską oraz niespotykaną gdzie indziej gwarą. Następnie grupa zwiedziła Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, kościółek na Pęksowym Brzyzku i udała się na słynne Krupówki, aby pospacerować i zobaczyć niezwykłość tego miejsca. Większość siódmoklasistów skorzystała z okazji, aby odpocząć i posilić się w restauracji Mc Donald’s. Przed godziną 15.00 wszyscy byli już w autokarze gotowi do drogi powrotnej. Podróż przebiegła sprawnie i przed 19.00 zakończyła się przed szkołą.

Wycieczka była udana. Dopisała pogoda. Można było odetchnąć świeżym powietrzem i zobaczyć ciekawe miejsca. Był to czas, aby ze sobą pobyć i bardziej się poznać. Wyjazd był też cennym źródłem doświadczeń i wiedzy, jak należy bezpiecznie poruszać się w górach.

Warto wyruszyć na szlak!