Europejski Tydzień Sportu.

2024-09-30
.

W naszej szkole w dniach 23-30.09.2024 r. obchodzono Europejski Tydzień Sportu. W tym czasie nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali i przeprowadzili wiele ciekawych lekcji, w których brały udział dzieci i młodzież z klas I-VIII. Uczniowie mogli rywalizować w grach i zabawach sportowych; grze terenowej, torach przeszkód, wyścigach rzędów a także doskonalić umiejętności taneczne, rozwijać zdolności motoryczne i aktywnie spędzać czas.

26.09.2024 r. w obchodach ETS uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 50 oraz dzieci z naszej szkoły z klas I-III wraz z rodzicami. Celem zajęć było wspólne spędzenie czasu z dzieckiem/dziećmi; umacnianie relacji; aktywizacja do codziennej aktywności fizycznej.

Aktywny rodzic to aktywne dziecko!

Ogólnoeuropejskim hasłem akcji jest #BeActive (ang. "Bądź aktywny"). Ten nowoczesny slogan ma zachęcać do aktywnego trybu życia nie tylko podczas Europejskiego Tygodnia Sportu, ale przez cały rok i my również dopingujemy całą społeczność szkolną do aktywności fizycznej.