Bohaterowie walki o wolność w polskich powstaniach narodowych.

2024-09-30
Kadr z wystawy.

Od października w naszej szkole będzie realizowana innowacja pedagogiczna - Bohaterowie walki o wolność w polskich powstaniach narodowych .Innowacja jest kontynuacją historycznego projektu badawczego z ubiegłego roku szkolnego - Śladami polskich powstań. Pozwoli ona na lepsze zrozumienie przez uczniów idei walki narodowowyzwoleńczej w XIX I XX wieku.
Realizacja działań innowacyjnych będzie się odbywała poprzez:
-udział uczniów w zajęciach tematycznych rozwijających myślenie przyczynowo- skutkowe nawiązujące do wartości historyczno-patriotycznych,
-tworzenie przez uczniów tematycznych prezentacji multimedialnych w ramach historycznego klubu filmowego,
-przygotowanie wystawki książek nawiązujących do polskich powstań narodowych,
-tworzenie gazetek ściennych,
-popularyzowanie literatury powstańczej wśród uczniów klas szóstych i siódmych,
-udział w wycieczkach fakultatywnych.
Pod koniec roku szkolnego zostanie zorganizowany konkurs dotyczący bezpośrednio postaci związanych z walką o wolność i niepodległość Polski. Wprowadzeniem do innowacji była wystawa poświęcona Powstaniom Śląskim 1919-1921 ,która miała miejsce we wrześniu w naszej szkole.