Certyfikat za udział w V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Lekturki spod chmurki".

2024-06-28
.

Zdobyty certyfikat jest zwieńczeniem pracy i zaangażowania uczniów klasy 2a w realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Lekturki spod chmurki” pod kryptonimem „Na tropach dobroczynności.”

Celem tego projektu było rozbudzanie w dzieciach zamiłowania do czytania książek i zarazem pielęgnowanie w nich dobroczynności. Uczniowie wykonali całą gamę różnorodnych zadań związanych z samodzielnie przeczytanymi, a następnie  wspólnie przerabianymi lekturami.

Pierwszy moduł „ Bądź dobry dla ludzi” wdrażany był w okresie od 02.10.2023r. do 31.12.2023r o oparciu o lektury: „Dziewczynka z parku” oraz „Dzieci z Bullerbyn.

Lektury  „Cukierku, ty łobuzie” i „Zaczarowana zagroda” posłużyły do realizacji II modułu „ Bądź dobry dla zwierząt”-  w okresie od  01.01.2024 r. do 31.03.2024 r.

III moduł „Bądź dobry dla roślin”  realizowany był w okresie od  01.04.2024r. do 31.05.2024 w oparciu o pełne prostoty i zarazem  ponadczasowej mądrości opowiadanie „Malowany ul”.

Udział w projekcie dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń: dużo zabawy i wzruszeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tego projektu.