Move Week Poland - Europejski Tydzień Ruchu.

2024-06-07
.

Od 27 maja do 7 czerwca nasza placówka aktywnie uczestniczyła w trzynastej edycji Europejskiego Tygodnia Ruchu (MOVE Week Poland), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia.

27.05.2024 r.

Uczniowie poznali zabawy podwórkowe tj. klasy; guma do skakania.

28.05.2024 r.

Chętni uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy wybrali następujące konkurencje: skok w dal z miejsca, bieg na 60 m, bieg na 300 m, rzut piłeczką palantową. Na zawodach pobito 5 rekordów szkoły.

Na 2 lekcji dla klas I-III oraz na 3 lekcji dla klas IV-VII odbył się Szkolny Bieg Wiosny. Młodsze dzieci rywalizowały na dystansie ok. 400 m a starsze przebiegły ok. 600 m.

29.05.2024 r.

W środę odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu. Sportowcy mogli wybrać dystans i konkurencje. Najwięcej uczestników decydowało się na 25 m stylem dowolnym a najmniej na 50 m stylem grzbietowym.

03.06.2024 r.

Obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu odbyły się zabawy sportowe, które polegały na wykonaniu 12 zadań wypisanych na karcie pracy m.in. rzuty piłką do bramki na punkty; rzuty do kosza tyłem i kozłem; skok w dal z miejsca; rzut kapeluszem; skoki na skakance; krótki tor przeszkód. Każde dziecko po wykonaniu zadania otrzymywało potwierdzenie w postaci zabawnej pieczątki. Po zebraniu kompletu pieczątek losowano nagrodę np. worek na buty; długopis; notes; zeszyt; smycz; jojo itd.

04.06.2024 r.

To dzień gier i zabaw. Największą popularnością cieszyły się Turnieje w Dwa Ognie.

06.06.2024 r.

W czwartek odbył się konkurs Mam Talent, w czasie którego chętni uczniowie zaprezentowali swoje pasje i uzdolnienia. Na "scenie" m.in. swoje umiejętności sportowe zaprezentowało aż 27 osób. Widać było ogrom pracy włożonej przez każdego z uczestników w przygotowanie się do występu i zaprezentowanie tak wysokiego poziomu umiejętności. Oglądaliśmy pokazy pool dance, pokazy akrobatyczne, gimnastykę artystyczną, taniec i układy grup cheerleaderek.

Działania dodatkowe:

- wtorki i czwartek aktywne przerwy taneczne;

- codziennie aktywne przerwy – tenis stołowy.

W czasie tego tygodnia bardzo dobrze się bawiliśmy i już czekamy na następne wydarzenie sportowe.

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział!

#FindYourMOVE #NowWeMove #MOVEWeek #BeActive #MOVEWeekPoland
#MOVEWeekPoland2024 @fundusz.pfron @NowWeMove