Wycieczka klasy 4c do Warowni Pszczyńskich Rycerzy

2024-05-14
Zdjęcie grupowe uczniów podczas wycieczki do Warowni Pszczyńskich Rycerzy w Pszczynie

W dniu 13 maja 2024 roku klasa 4 c wzięła udział w wycieczce do Warowni Pszczyńskich Rycerzy w Pszczynie.

Uczniowie obejrzeli warownię i mogli się poczuć się jak w średniowiecznym zamku. Dawną metodą wypiekali chleb, spróbowali swoich sił strzelając z łuku, trzymając ciężki rycerski miecz, uczyli się także średniowiecznego tańca. Mieli możliwość obejrzenia średniowiecznych zbroi i sukien dworskich.

Wycieczka obejmowała również zabawy sprawnościowe, rywalizację sportową i zabawy na świeżym powietrzu.

Poznawanie dawnej kultury oraz promowanie aktywności fizycznej to tematy, które wpisują się w działania zawarte w programie Erasmus+ realizowanym w naszej szkole.